| onlychengs a întrebat:

Are cineva idee cum as putea sa activez pachetul Microsoft Office? M-am logat cu contul Microsoft (?) si am avut o saptamana in care am putut edita documente dar acum nu merge decat sa le vad. Imi cere o cheie pe care eu, evident, nu o am. Iar office online nu-mi merge. Am mare nevoie de el la scoala. Ce as putea sa fac in acest caz? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu trebuia sa te loghezi cu nimic lol. Probabil in descriere la download iti scria ca trebuie sa copiezi niste fisiere in folderul unde e instalat sau sa nu il lasi sa se conecteze la net. De activat il activezi fie pe bani, fie cu un activator pentru versiunea ta care se gaseste pe acelasi site.

| onlychengs explică (pentru Wr3nch):

Multumesc! Nu ma uitasem in descriere, am rezolvat acum. Nu am mai descarcat niciodata de pe site-ul acela.

| Wr3nch a răspuns (pentru onlychengs):

Ma bucur ca a mershappy Spor!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dezinstalezi Microsoft Office si instalezi in loc Libre Office.
Este gratuit, nu cere cod sau licenta si... stie chiar mai mult decat MS Office. :)
http://ro.libreoffice.org

| flixbuster a răspuns (pentru Bula):

LibreOffice vs Microsoft Office

Document XLSX de 25 MB. Deschis in LibreOffice in 10-15 secunde si in Microsoft Office in 3-4 minute. Mi-a cazut fata. Stiam ca la formatele mai vechi de Microsoft Office merge mai bine LibreOffice (din motive de backward-compatibility) dar ca si la astea mai noi (din motive de performanta)... nu stiam.

| Bula a răspuns (pentru flixbuster):

In plus, Libre Office stie sa deschida si fisiere.PDF, precum le si stie edita (daca nu sunt protejate).

| mihai69 a răspuns:

Cumperi licența și îl activezi.
Doh...

| onlychengs explică (pentru mihai69):

Ideea era sa nu dau banii pe licenta avand in vedere ca imi trebuie pentru o ora pe saptamanabig grin

| mihai69 a răspuns (pentru onlychengs):

Ideea e că aici nu se acceptă pirateria software...

| JicaContra a răspuns:

Ai avut trial 7 zile si a expirat, solutii:
1. incerci alt browser, NU exista sa nu mearga office online
2. google docs, da, merg si cu doace de mircosofti
3. office pe gratis, open office, libre office, etc... iar, merg si cu doace de la mircosofti