| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva un IPad 3(Noul IPad) de 16 GB si nu ii ajung 16 GB pentru aplicatii, poze etc? Vreau sa imi achizitionez unul, dar nu stiu daca de 16 GB sau de 32 GBsad. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mefics a răspuns:

Bune verde! Eu am iPad 3 (noul iPad) cu o capacitate de stocare de 16 Gb. si pot sa iti spun ca este mai mult decat suficient. Dupa cum ai spus nu ai nevoie de tableta pentru a viziona filme, ci pentru aplicatii, poze etc...Eu am in prezent peste 1000 de poze si aplicatii... nu mai vorbim.Toate acestea ocupa aproximativ 6Gb.De aici tragi singur/a concluziile.
Sper ca ti-am fost de folos!

| anonim_4396 explică (pentru Mefics):

Multumesc frumos ca ai raspuns. M-ai ajutat, fiindca nu eram decisa asupra tabletei.

9 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

In functie de ce vrei tu sa stochezi! Pentru imagini - ar fi suficient unul de 16. Uite si ce impresie ne-a lasat noul iPad intr-un review detaliat! http://laptopnews.ro/the-new-ipad-primele-impresii.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Okay oameni buni, am auzit pareri si pareri, dar totusi vreau sa aud pe cineva care detine o tableta, preferabil una de 16 GB si sa imi spuna daca ii ajung si pentru ce o foloseste, ca sa imi pot da seama daca mie mi-ar fi de ajuns. Mentionez ca nu conteaza daca e IPad 2 sau Noul IPad.

| TheLaw a răspuns:

Buna!
Daca te uiti la filme (sa excludem jocurile, pozele si aplicatiile).
Atunci ai nevoie de unul de 32GB.
Acum depinde si de buget.

Bafta!

| TommyLynn a răspuns:

Daca ai bugetul limitat. ai putea sa iti iei unul de 16 gb deoarece este foarte mult (o aplicate e maxim 50 mb) si poze incap cu sutele de mii. La fel si melodiile.

Daca vrei sa iti pui filme pe el sau nu mai stiu ce ia-ti de 32 GBwinking

| anonim_4396 explică (pentru TommyLynn):

Eu nu imi iau tableta pentru filme, o cumpar pentru aplicatii. La filme ma uit pe calculator, online...deoarece nu am foarte mult spatiu pe el...si nici jocuri nu imi pot pune pe el.happy. Ieri am fost la Domo, si ni s-a zis ca sistemul de operare ocupa 2 GB. Iar tata acum 2 zile, mi-a dat 26 de milioane pentru tableta si a zis sa mai punem noi diferenta(1 milion si jumatate). Mama vrea si cu 4G(chiar daca conexiunile de genul nu sunt in Romania), ca altfel cica nu are GPS, deci este destul de complicat, iar bani lui tata nu prea as mai vrea sa-i cer.

| TommyLynn a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Atunci ia-ti de 16 GB
2.16 GB este spatiul efectiv de stocare. Acei 2 GB sunt altceva. Spatiul total al Tabletei iPad 16 GB este de 18 GB.
3.Chestia cu GPS-ul este falsa.
4. In ROmania exista conexiuni 4G

Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru TommyLynn):

Nu exista conexiuni 4G. M-am uitat la o multime de review-uri la aceasta tableta si in fiecare se spunea ca nu exista conexiuni de genul asta in Romania, doar 3G(pe care Ipad-ul le suporta). Si ieri in Domo ni s-a spus acest lucru. Tableta a fost lansata in martie(iar cele mai multe review-uri au fost facute in aceeasi perioada) si intr-adevar, puteau aparea modificari in privinta existentei acestei conexiuni, dar nu. Cat despre faza cu GPS-ul nu stiu ce sa spun. Eu am net de la RDS, iar cablul lor face fite cam in fiecare zi...si raman fara net una-2 ore. De asta mai vreau Noul Ipad x GB + 4G

| TommyLynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci cum vrei. Parerea mea mi-am spus-o happy