| Freeruner a întrebat:

As avea nevoie de ajutorul vostru referitor la achizitionarea unui aparat DSLR. Am citit destul de multe review-uri, dar tot sunt indecisa. Am ajuns la doua aparate si anume Canon 600D si Nikon D5100. Stiu faptul ca Nikon D5200 e mai bun decat D5100 din mai multe puncte de vedere, dar se merita diferenta de aproape 800 lei? As vrea sa stiu parerea voastra daca aveti unul dintre cele enumerate mai sus. Va multumesc frumos! happy

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa iti dai seama ce vrei cu Adevarat -Ideal ar fi sa pui mana pe aparate si sa le testezi inainte pentru a-ti face o parere.Nikkon sunt foarte bune la pozele care le fac in special cele in miscare dar sunt foarte scumpe plus ca trebuie sa cumperi si obiective -care si alea costa iar.Canon sunt mai accesibile si au o calitate a pozelor destul de buna.Ideea e ca bugetu tau trebuie sa acopere tot pachetu unui DSLR.Nu faci nimic cu un DSLR simplu fara macar jumatate din accesorii -stiu ce vb am pe cineva care are aprate de sute de milioane si un parat fara toate celelalte accesorii nu face doi bani.

| Garsonfane1979 a răspuns:

Eu as cumpara D5100. Se vad diferente intre d5200 si d5100 dar se vad diferente si la buzunar. Cred ca cea mai buna alegere dintre cele 3 aparate ar fi D5100. Si pe eMAG iti da si trepied cadou si card de memorie si geanta si card cadou de 250lei. toate in valoare de 9mil. deci iesi pe + mult. http://bit.ly/156YIDE