| vavitza a întrebat:

as avea o intrebare care nu ii pot gasi un raspuns decat la cineva care se pricepe. Am doua laptop-uri Asus, unul este laptop normal pc si unul este notebook pc (se poate folosi si ca notebook si ca pc). Care este mai bun? Unul vreau sa il dau frateluimeu dar as vrea sa stiu care este diferenta intre ele, care este mai bun. Raspunsul cel mai bun primeste funda!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu te uiti nene la specificatiile fiecaruia, de unde sa stim noi configuratiile, suntem clarvazatori? Cap aveti, minte va mai trebuie...

| vavitza explică:

Ca memorie sunt bune amandoua, nu la asta m-am referit, poate m-am exprimat gresit. Este mai bun un pc simplu sau un pc care poate fi folosit si ca notebook si ca pc? Daca ati fi in locul meu pe care l-ati pastra? Pc-ul sau Notebook pc? Aici u ma refer la memorie sau aspect ci la acea diferenta dintre ele ca unul poate fi folosit si ca notebook.

| Cristian_Mihai_1993 a răspuns:

Depinde de specificatii... click dreapta pe my computer, la properties, vezi ce "nota" are fiecare... si dupa alegi daca il dai pe cel mai bun sau cel mai slab