| uclelanitnelav987 a întrebat:

Buna as aveao intrebare eu am un calculator si s-a atricat la el memoria interna sau externa nu stiu sigur l-am dus la reparat si tot acolo a verificat ai ecranul si mergea dupa ce a reparat calculatorul l-am adus acasa si l-am pornit iar ecranul pur si simplu sa aprin a dat sa mearga normar dar s-a stins in cateva secunde iar pe el a aparut o linie care mergea pe veticala si pe jumatate de ecran jos scria smartimage on si pe cealalta jumatate scria smart image of. L-am stins si aprins de cateva ori dar tot degeaba. Ce are? Va rog, putin ajutor! Multimesc si imi cer scuze de greselile de scriere.

Răspuns Câştigător
| MarianAlex112 a răspuns:

Ar fi sanse si din cauza la memoria ram dar daca zici ca s-a rezolvat. incearca sa il desfaci si sa fixezi mai bine placutele

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"memoria interna sau externa"...cum e aia? De cand pana cand un calculator are memorie externa? Pe ce lume traiti?

| Jipa95 a răspuns:

Deci n-am inteles nimic din ce ai explicat tu la intrebare. Mai exact ce s-a stricat la acel pc de l-ai dus la service?

| MarianAlex112 a răspuns:

Placa video daca o ai dedicata daca nu placa de baza