| Mihai_Loredan_1989 a întrebat:

As vrea sa cumpar o tableta pana in 1500 ron (15 mil lei). Vreau sa o folosesc mai mult pe jocuri, se merita Tableta ALLVIEW ALLDRO 3 SPEED QUAD? se incalzeste in jocuri?

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Buna,
Allview Alldro 3 Speed Quad este mai puternica decat Google Nexus 7. Desi ambele au procesor Quadcore, iar procesorul lui Allview este la 1ghz vs 1. 2ghz ca la Nexus, cei doi giga de RAM al lui Speed Quad precum si marimea + rezolutia display-ului o fac mult mai buna pentru gaming, vei avea parte si de performanta in plus cat si de satisfactie mai mare. Tabletele de 7 inch nu sunt pentru jocuri... au display un pic peste cel al unor telefoane mai mari.

Castigator Allview: http://timez.ro/......peed-quad/

Perdant Nexus 7: http://timez.ro/tableta-google-nexus-7/

| Mihai_Loredan_1989 explică (pentru supermamici):

Se incalzeste tare tableta de la Allview in jocuri?

| supermamici a răspuns (pentru Mihai_Loredan_1989):

Orice tableta se incalzeste in jocuri, nu cred ca exista un test din acest punct de vedere. Ideea e ca cu cat o tableta este mai performanta cu atat este fortata mai putin de jocul pe care il joci => caldura mai mica.

4 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

M10 MTK6589 Quad CoreTablet PC 10.1 Inch IPS Screen Android 4.2 GPS 3G Monster Phone Silver

Model M10 3G Tablet PC
CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1. 2GHz;
GPU: PowerVR SGX 544
Operation System Android 4.2.2
RAM 1GB,DDR3
ROM(Memory) 16GB Nand Flash
Shell Material Aluminum alloy
Screen Size 10.1 Inch
Type Capacitive Screen, IPS
Display LED
Resolution 1280 x 800px
Extend Card Support TF card up to 32GB extended
Camera Dual camera. Front is 1.0 megapixels, back is 8.0 megapixels
, AF
Multi-Touch Yes, 10 points multi-touch

Band GSM 850/900/1800/1900 MHz;
WCDMA: 2100MHz
Play Store
Yes, pre-installed
Bluetooth Yes, built in
GPS
Yes
Video 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…
Music MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…
FM
Yes

Email and Browser Yes, built in
WIFI Yes, 802.11 b/g/n
3G Yes, WCDMA 2100MHz
Earphone Interface 3.5mm
Work Time Up to 5 hours
Battery 6000 MAh, 3.7V

http://www.pandawill.com/......77561.html

290$

Eu am cumparat asta de acolo si sunt multumit.
http://programepc.net/......-frontala/

| hp8510p a răspuns:

Decat chinezariile alea de Allview mai bine iei Asus google Nexus 7.Pe telefonultau.eu este 999lei varianta de 16 gb