| anaraffaella a întrebat:

Buna as vrea sa dezinstalez niste programe deoarece vreau ca, calculatorul sa functioneze mai bine si va rog si daca puteti sa imi spuneti la ce folosesc urmatoarele programe :

Adobe Flash Player 10 Plugin

Atheros Wi - Fi Protected Setup Library

Love Live Messenger 8, 5

Atheros Driver Installation Program

Yahoo Browser Plus 2.9.8

Microsoft Office 97 Proffesional Edition

Google Toolbar for Internet Explorer

Microsoft Office File Validation Add-in

Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable - 10.0.40

Promit funda.

Răspuns Câştigător
| Dumitru_Dumi_1996 a răspuns:

Adobe flash player te ajuta sa vizionezi videoclipuri pe internet,nu il sterge,Microsoft office is astea: word,excel,power point etc, C++ cred ca e ceva din windows(sper sa nu ma insel),google toolbar e o prostie care iti face navigarea pe net mai inceata,deci dezinstaleazal,yahoo browser plus la fel, atheros driver e din windows, nul dezinstala, de love live messenger nu am auzit in viata mealaughing dar nu face parte din win, deci il poti dezinstala daca nu il folosesti,

13 răspunsuri:
| Axz_axn_1978 a răspuns:

Google Toolbar for Internet Explorer dezinstaleaza este ala in care dai search

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Microsoft Office 97 Proffesional Edition program de scris. editat texte. daca ai nevoie nu il dezinstala

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Yahoo Browser Plus 2.9.8 dela messenger nu trebuie mai mult incurca

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Atheros Driver Installation Program driver de la vista nu dezinstala

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Love Live Messenger 8, 5 de la mess dezinstaleaza

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Atheros Wi - Fi Protected Setup Library program

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Adobe Flash Player 10 Plugin fara asta nu mai vezi youtube..tv online..nu dezinstala

| Jacquelinor a răspuns:

Ai nevoie de toate aceste programe pentru a a-ți funcționa corect computerul, în afară de Google Toolbar for Internet Explorer, care e inutil. Adobe Flash Player e folosit pentru YouTube & jocuri, filme, iar restul sunt programe esențiale.

| Jacquelinor a răspuns:

Ok, nu am luat în vedere Yahoo Browser Plus. Am greșit. Pentru ce a fost necesar comentariul acesta, din moment ce oricum răspunsul meu nu a fost luat în seamă?

| M3taX a răspuns:

Programele din lista de mai sus sunt in mare parte drivere. Driverele sunt:

Adobe Flash Player 10 Plugin

Atheros Wi - Fi Protected Setup Library

Atheros Driver Installation Program

Microsoft Office 97 Proffesional Edition

Microsoft Office File Validation Add-in

Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable - 10.0.40

Restul sunt: -programe messenger(Love Live Messenger 8, 5; Yahoo Browser Plus 2.9.8)
-toolbar`uri (Google Toolbar for Internet Explorer).

Funda?winking

| SebyMTS a răspuns:

Bună,

Poţi dezinstala programele dorite complet si rapid prin intermediul programului Revo Uninstaller. Link-uri cu tutorial de instalare + utilizare: http://www.ultranetworks.ro/......alare.html si http://www.ultranetworks.ro/......alare.html