| Jojo1769 a întrebat:

Buna! As vrea sa fac o trecere de la un aparat la altul. Vreau sa am niște fotografii mai bune la evenimente. Eu am doua aparate Sony, dar unul este a6000 și as vrea sa-l schimb cu un Nikon d600. Merita trecerea? Este cu mult mai bun? Eu m-am învățat mult cu Sony, sunt superbe, dar bugetul meu nu tine cu ele pentru ca sunt scumpe obiectivele e mount. Ce alt aparat de la Canon sau Nikon ar concura cu a6000? Va mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parerea mea:
Daca la evenimente nu te descurci cu un Sony A6000, atunci inscrie te la un curs /facultate de foto/media, sa inveti tehnica foto!

| Yuoia a răspuns (pentru Bula):

Multi cred ca aparatul le face treaba.
Mai rau, am cunoscut pe cineva care credea ca stie sa faca fotografii doar pentru ca il cunostea personal pe Grozescu. Fara sa fie prieteni, fara sa fi facut un curs de al lui.

| Bula a răspuns (pentru Yuoia):

Dorel, "mester" in toate meseriile. laughing

| Yuoia a răspuns (pentru Bula):

Da, da.

| Yuoia a răspuns:

Si la Nikon sunt scumpe obiectivele. Si la alte marci. Obiectivele de multe ori sunt mai scumpe decat corpul aparatului.