| IAmSoDifferent a întrebat:

as vrea sa`mi iau un laptop. am gasit unul la 6 milioane si vreau sa strang bani. am 13 ani cum pot sa strang banii cat mai repede?
Funda pentru cel mai bun raspuns!

9 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Laptop la 6 milioane? Poti sa il arunci...

| StiuCeSpun a răspuns:

Vrei sa castigi pe net?, sa ai niste bani pusi deoparte? Iti propun adf.ly, de ce? Pentru ca adf.ly este un sistem sigur, cat timp raspecti regulamentul esti platit. Cauta dovezi de plata pe google daca nu ma crezi.

Cum faci bani cu adf.ly? Pai adf.ly este un serviciu prin cu ajutorul caruia scurtezi linkuri si primesti bani de fiercare data cand cineva da click pe el. Daca ai un blog sau site si mai bine, pui reclame de la adf.ly si iei bani pentru vizitatori. Poti castiga pana la 4 dolari /1000 views. Poti posta linkuri de download scurtate cu adf.ly pe forumuri in descrierea la un video pe youtube pe site-uri gen yahooanswer peste tot.Pentru inceput iti trebuie o adresa de mail valida, plata se face prin paypal sau alertpay ...nu este necesar decat la retragerea banilor cont de paypal sau alertpay.Inscrie`te aici :http://adf.ly/? id=997676. Daca te-ai inscris pe linkul dat si vrei sa ta ti de treaba sau ai intrebari da add la banionline50@yahoo.com si iti arat mai multe metode.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa dai banii degeaba. Un laptop de 6 milioane e varza.

| bloodandpride a răspuns:

Cere-le bani parintilor si spune-le ca ai vrea sa iesi cu prietenii sau cu o iubita(asta ar fi o modalitate mai buna)si pastreaza banii.

| costisuruniuc a răspuns:

Vinde limodata timp de... 6 ani laughing

| Cloudy a răspuns:

Buna.Stiu eu un mod:Fii mai ECONOM` stiu ca nu pare prea Fun d`apoi asta e.Eu cumcrezi ca imi iau tot timpul ce vreau.Imi ajut bunicii, parintii, unchii si matusile sau restul` rudelor si asa primesc bani, dar nu cere cate 100 de lei ca vei fi refuzat. Explica-le ca ai vrea sa-ti iei un laptop ca toti colegii au si trimit mail-uri si jocuri misto...etc. ai prins ideea. Funa?

| ioanaaurelia a răspuns:

Buna, n umele meu este Ioana, am tot 13 ani ca si tine si eu vreau sa imi iau laptop, eu de anul trecut fac origami si le vand, eu am starns 4 mil pana acum o solutie pentru a face bani este asta scuze ca am raspuns asa de tarziu spre ca te-am ajutat

| Hm_Jw_1998 a răspuns:

Du-te cu colindul

| AnOnImOuS060999 a răspuns:

Hey big grin si eu am tot 13 ani,deci uite cum fac eu: le cer bani parintilor (le zic ca este pentru scoala,sau ca ies cu prietenii etc) si pastrez banii... sau,cand mama ma trimite sa cumpar ceva, de obicei imi da mult mai multi bani decat imi trebuie ca sa cumpar acel lucru, asa ca eu pastrez restul... si crede-ma, se pot strange destul de multi bani din chestia asta tongue laughing sper ca ti-am fost de ajutor, funda? smugwinking