| ioniliescu921 a întrebat:

Am comp Intel dual core 1, 6 ghz 1 ram windows 8 placa nVIDIA geforce 7300 se 7200 gs si cam cat pot imbunatatii la aceste lucruri? vreau rami neaparat si sa schimb placa videocrying

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Upgrade faci in functie de placa de baza. Iti poti lua un procesor Intel Core I3, o placuta de 4GB de RAM si o placa video de 128 Bit DDR5 de exemplu. Toate astea le faci daca iti suporta placa de baza.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

La ce system ai specificat mai sus, daca vrei sa optezi pentru gaming, trebuie sa schimbi toata configuratia! Windows 8 pe systemul de mai sus? Poate optimizat la minim si fara interfata aero. Daca imi spui la ce folosesti pc-ul, iti recomand un system eficient calitate/pret!

| alexhardy a răspuns:

Te uiti ce placa de baza ai. apoi cauti seria ei pe google. pe pagina producatorului iti spune ce si cat suporta. Sau da aici modelul placii de baza si ma uit eu.
Aici iti da toate informatiile cum poti afla numele:
http://showpodzone.blogspot.com.es/......alata.html