| Iuliana097 a întrebat:

Bună! Astăzi mi s-a stins TV dintr-o data. Încerc sa îl aprind becul de jos se aprinde dar tv-ul nu. Gen încearcă sa se aprindă dar nu se duce procedura până a la capăt iar ecranul rămâne tot negru. Stie cineva despre ce e vorba?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti incerca sa scoti TV-ul din priza pentru 5-10 minute, dupa care sa incerci din nou.
Daca tot nu porneste, atunci solutia este "Zeama de service" sau cumpararea unui alt televizor (in functie de cost).
Mentionez ca, deseori poti lua televizoare la preturi mici de diferenta, in locul celui defect. Este si acesta o varianta.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu el la un atelier de reparatii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este televizor led sau smart, sau este televizor cu tub? Ce marca este?

| Iuliana097 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E de la Samsung nici un an nu are.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliana097):

Eu altceva am intrebat, este televizor smart sau din acela vechi cu tub

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai sunet la el si nu ai imagine? Ledul ala rosu se aprinde? sau se aprinde si brusc se opreste sau licăreste de cateva ori?

| dge18 a răspuns:

Posibil să se fii ars un led și numai face contact bine, sigur e de la un contact ceva. Trebuie dus la service să verifice băieții.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate a fost programat special, sa se inchida automat la 1.30 dimineata, ca sa mergi la culcare happy Glumesc in cazul tau, dar cine stie poate cineva chiar l-a programat asa.
Vad asta la prietenii mei, care isi programeaza televizoarele sa se inchida la o anumita ora, pentru ca copii sa nu poata ramane peste noapte si sa priveasca.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

In cazul expus de tine, normal ar trebui sa porneasca. Pe al meu il am programat sa se opreasca de fiecare data, dupa doua ore de la ultima actionare a telecomenzii.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sper pentru tine ca iti da cineva o solutie, dar NU cred ca ai alta in afara de evidentul service/garantie, e clar ca s-a stricat ceva