| bibylutz a întrebat:

Azi in timp ce ma jucam la laptop nu mi-a mai functionat incarcatorul dintr-o data. Incarcatorul era foarte fierbinte, nici nu puteai tine mana pe el. L-am scos din priza, l-am lasat sa se raceasca si apoi l-am montat iar si a mers. De ce s-a intamplat chestia asta? Poate fi din cauza unui virus sa ti se supraincalzeasca incarcatorul?

Răspuns Câştigător
| Quadrilateral a răspuns:

Nu e nici macar un virus, stai calmhappy
Alimentatorul are o protectie pentru temperatura (Sa nu se arda)
Cand e prea fierbinte, se opreste automat...
De ce s-a intamplat? Placa ta video/procesorul era pe suprasarcina (era folosit mult de joc) si cerea mai mult curent electric happy

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Bateria tine daca scoti din priza incarcatorul? Daca nu.schimba acumulatorul deoarece iti va praji incarcatorul curand.

| mimikafrumusika a răspuns:

Si mie mi se mai intampla.