| mispis a întrebat:

Azi ma duc sa-mi cumpar niste accesorii pentru PC:casti, camera web si microfon.Intrebarea este:am vazut imagini cu casti si au un fel de microfon incorporat.Care-i treaba cu el? Daca imi iau o pereche de casti care au microfonul ala nu mai trebuie sa-mi iau microfon separat? Si orice tip de casti imi voi lua, se vor potrivi la PC? Adica vor fi compatibile? La fel si cu camera web.Ma tem sa nu fie compatibile si sa le cumpar degeabastraight face.

5 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Poti sa-ti iei orice casti vrei, numai CAmera WEB cu microfon incorporat sa nu-ti iei ca ai sa tipi prin casa de nebuna!

| Naiky3Run4 a răspuns:

Buna treaba cu microfonul incorporat in casti este ca este mai usor sa porti o conversatie pe net si daca iti iei casti incorporat cu microfon nu ma`i are rost sa iti iei si un microfon(parerea mea) iar castile vor fi compatabile cu pc tau si webu, or sa fie nu-ti face griji! Funda pls?

| byovydj a răspuns:

Salut
-pentru cei care au raspuns deja (cine va mintit ca orice casti se potrivesc la pc sunt unele casti care nu se potrivesc acccelea sunt speciale pentru mixer audio sau statie de amplificare sunt folosite de DJ
-casti pentru pc sunt casti cu mufa jack(3, 5mm)
-acum castile cu microfon sunt mai flexibile decat sa ai casti simple si microfon separat
sau poti sa ai microfon si sa asculti in boxe
succes

| Andrey_3199 a răspuns:

Iati casti simple...si wapka tot cu microfon

| Iulian03 a răspuns:

Buna,WEBU va merge, dar cu castile nu stiu nici eu cred ca toate merg la pc.