| tilll a întrebat:

cand apas butonul de la unitatea centrala...nu se aude tauitul ala de odata.ci dupa zeci de ori de scos din priza.care ar fi problema? oare nu face contact sau ce? funda.mega funda!

Răspuns Câştigător
| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Sursa de alimentare are o problema.am patit si eu asa.Schimb-o si nu vei mai avea problemehappy

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Iti recomand sa chemi ajutoare,ma refer la cineva care se are cu pc-urile pentru ca uneori poate fi o chestie delicata.
ia in considerare urmatoarele chestii:
umezeala,praf sau spatii in care se fumeaza (mult cantitativ sau mult ca timp) si loviturile aplicate pc-ului pentru ca se mai practica la unii.
In functie de asta iti recomand sa chemi un ajutor specializat in pc-uri deoarece poate ca sursa ta cum spune si myhaelutzza sa aiba probleme desi eu nu cred.dar daca asa este atunci schimba de urgenta sursa deoarece din cauza unei surse care a luat-o razna poti ramane fara hdd,rami, placi de sunet, video sau rami...eu is patit cu asta pentru ca a trebuit sa bag un sac de bani sa refact totul de la aproape 0.
In general orice calculator trebuie curatat bine pe interior in functie de ce am spus eu sa iei in considerare pentru ca la un moment dat daca se fumeaza in incapaperea in care sta pc-ul, acel fum desi pc-ul are capac pe el, intra si se depune, la fel ca praful sau alte chestii aflate in aer.
Curatarea pc-ului trebuie sa aiba loc de cel putin 3 ori pe an dar nu prea des ca nu e farmacie in el tongue
Asa feriti pc-ul de lovituri ce ii vor fi administrate de 3 ori pe zi cel putin, la fiecare intrerupere de curent sau pentru ca merge greu sau ca gandeste prea greu...ma refer mai greu decat stie el sa o faca.
Eu iti recomand sa iti cureti tot pc-ul bine de tot,DAR NU cu apa,produse de curatat geamuri sau spray de orice fel sau alte chestii ce pot lasa urme vizibile sau frumos mirositoare.
Exista chestii de curatat speciale, oameni care sa se ocupe de treaba asta sau poti folosi produse cu mult alcool pentru ca alcoolul se evapora, aici nu ma refer la spirt caci spirtul de azi nu mai e ce a fost odata...acum il poti bea ca mare lucru nu mai patesti de la el laughing)
Dupa ce ai curatat fiecare particica din el, il lasi sa respire cateva ore bune dupa care il montezi si ii dai drumu si daca mai face figuri atunci cauta un specialist in reparatii pc-uri iar el iti va spune ce ii trebuie sau nu ii trebuie.
Toate cele bune!