| robert0751 a întrebat:

Am cumparat laptopul de pe eMAG acum 1 sapt. Merge perfect nu are nici o problema dar la deschidere cand apas pe butonul de pornire se aude un zgomot de 1 secunda gen : krr laughing) in timp ce merge uneori se mai aude tot acest zgomot. Oare este normal? Hp este laptopul

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Zgomotul poate provenide la ventilator sau de la hard disk. In ambele cazuri, probabil sunetul se va accentua sau durata va fi mai lunga dupa un timp de folosire. Nu este insa exclus nici ca zgomotul sa dispara dupa un timp.
Deocamdata foloseste-l asa.
Daca este in garantie, atunci il poti duce inapoi si mai tarziu.

| flixbuster a răspuns:

Ce piese mecanice ai prin el? Poate fi un ventilator (mai putin grav) sau HDD-ul (mai grav).

| robert0751 explică (pentru flixbuster):

Nu stiu ca nu prea ma pricep asa bine. Dar nu prea e normal nu>?

| flixbuster a răspuns (pentru robert0751):

Nu, nu este normal sa caraie. Eu am laptop de 6 ani si toarce nu caraiewinking

| GPA a răspuns:

E posibil ca fan-ul(ventilatorul) să atingă un fir sau să fie un obiect, o bucată de plastic prinsă sau chiar praf. Trebuie curățat.