| Cosmynel14_4282 a întrebat:

Buna! Cand deschid pc se deschide scrie Welcome si imi apare imaginea de pe desktop far pictograme. Daca il închid si il repornesc se aprinde. Ce trebuie sa fac? Ca sa se deschida din prima?/ Fundita

2 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Ca sa-ti apara pictogramele fara sa trebuiasca sa repornesti pc-ul (pot aparea erori mai urate) apasa Enter de cateva ori sau Ctrl+Alt+Del.Instaleaza-ti un program gen CCleaner sau Advanced System Care si da o scanare (indreapta erorile care apar in Windows).

| zooooza a răspuns:

Chestia asta se intampla si la mine.Nu este incarcat.Dar apoi apar pictogramele.
Incerca sa il lasi vreo 3 minute si daca nu se intampla nimic il restartezi.