| xtembix a întrebat:

Cand intru pe facebook apare asa

Această pagină web nu este disponibilă

Conexiunea la www.facebook.com a fost întreruptă.

{...}

Eroare 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Conexiunea a fost resetată.

Aveti idee cum as putea rezolva acest lucru? Imi apare aceasta eroare de acum o saptamana de cand am alt antivirus.Inainte imi aparea :Încercarea Google Chrome de conectare la www.facebook.com a fost respinsă. Este posibil ca site-ul să nu funcţioneze sau reţeaua dvs. să nu fie configurată corect. Am repornit modemul, alt windows nu ma lasa sa instalez ca l-as fi instalat, am modificat setarile proxy s.a.m.d.Cum as putea rezolva?

P. S. pe nici un browser nu imi merge facebook. ul.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Daca ai avut virusi si ai scapat de ei si ai facut si asta:
http://www.tutorialepc.ro/......-tool.html
atunci nu iti mai ramane decat sa iti schimbi dns-urile date de proveder cu altele.
Iti recomand cele de la google 8.8.8.8 respectiv 8.8.4.4

| xtembix explică (pentru jabiilord):

Multumesc din suflet! Am instalt acel program si acum merge! Multumesc din nou!

| bogdan28 a răspuns (pentru jabiilord):

Am descarcat programul, dar imi cere drepturi de autor pentru a-l putea folosi...

| jabiilord a răspuns (pentru bogdan28):

Inseamna ca il rulezi de pe un user fara drepturi de administrator. Logheaza-te pe un cont cu drepturi de administrator. Daca ai Windows 7 atunci dai click dreapta pe el si dai run as administrator apoi ii dai Yes la UAC.