| Funny111 a întrebat:

Care ar fi o idee mai bune, sa-mi iau tot ce-mi trebuie pentru o unitate PC, sa-mi iau una gata facuta apropiate de pret sau sa o upgradez pe asta care o am? Daca ete bunea ideea de a cumpara toate piesele si stiti unde in Galati sa le asamblez va rog sa-mi spuneti.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Salut!
Mai intai trebuie sa ne spui din ce e format systel tau desktop ca sa iti putem spune daca se merita sa faci upgrade.
Sa iti cumperi tu piesele si sa le asamblezi e cel mai convenabil decat sa cumperi un pc nou din magazin, te costa mai putin. Daca iti iei piese pentru asamblare, spune-ne si ce buget ai, la ce anume vrei sa folosesti noul pc.
Astept un raspuns.

| Funny111 explică (pentru MskDesign):

Pai desktopul meu pc este foarte varza 1GB de RAM, procesor single-core de 2. 0GHz foarte varza.Eu am cautat tot ce-ar fi bun pentru un Pc nou + mouse, tastatura si casti si tot ma ajunge mai putin decat unul nou. Bugetul ar fi de 1100lei.Dar as vrea sa gasesc in Galati pe cineva care poate asambla Desktopul PC. Dumneavosatra sunteti din Galati?

1 răspuns: