| FallenB a întrebat:

Care credeti ca merita : Mac Sau Windows? Sunt in dilema... Pe Mac poti sa joci jocuri, ca am auzit ca nu are platforma de jocuri si s-ar putea sa nu pot sa-mi instalez unele aplicatii? E adevarat?

8 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Buna. Ambele sunt la fel de bune, fiecare cu plusuri si minusuri. Daca vrei sa incerci si ceva nou, poti sa folosesti MAC. Dar, daca nu esti la un nivel de peste mediu ca si utilizare IT(ceea ce din pacate nu cred), recomand totusi sa ramai pe Windows 7. Cat despre MAC, poti sa folosesti cam orice aplicatie pe care o ai/o vrei instalata pe PC cu Windows. Bafta, Costi!

| pepe a răspuns:

Aplicaţii se găsesc şi pentru Mac şi pentru Windows.
Cu toate că Windows-ul este mai răspândit, Mac-ul are costuri de licenţiere mai mici, costurile service sunt mai mici, iniţializarea utilizatorilor costă mai puţin iar configurarea sistemelor este mai rapidă ca la Windows.
Se pot rula şi jocuri pe Mac, nu merg toate de pe Windows, dar sunt destule jocuri.
http://www.apple.com/games/
Sunt destule aplicaţii
http://chris.pirillo.com/top-100-mac-apps/
sau
http://www.mactricksandtips.com/......tions.html

| karellen a răspuns:

Daca te intereseaza ca platforma de gaming, Windows (XP/Vista/7) suporta mult mai multe jocuri decat Mac OS X

| AstaMicu a răspuns:

Raul08 intereseaza´te mai intai! ma joc jocuri precum carbon, sims 3, pes2010 si multe altele! si iti recomand mac

| andrei007 a răspuns:

Mac-ul e mai bun si de acea este mai scump, si poti sa instalezi ce vrei, chiar si windows

| alex_4764 a răspuns:

Windows ii mai bun sau androidwinking

| raulpop a răspuns:

Depinde ce programe folosesti:
>Daca esti gamer atunci pune'ti Windows. [sau si mai bine cumpara'ti un Xbox]
>Daca doresti un calculator profesional si foarte bun si si ieftin atunci eu as alege un Mac.

Pe Mac nu stiu daca se pot juca jocuri, nu m-am interesat, dar probabil ca sunt ceva jocuri gen Pinball, Solitaire, etc. laughing

Dupa mine Mac este prof... Windows este la mana oricui...winking