| simonafrumoasa a întrebat:

care este cel mai bun windows pe care il pot descarca. preferabil nu windowsul acela7 care un original are cutia albastra ca nu e bun deloc sunt foarte dezamagita. nu am
suficienti bani sa imi cumpar unul original asa ca trebuie sa il schimb pe asta.
-va rog frumos sa imi dati un nume de windows bun care poate fii descarcat de pe net cu usurinta.
-si modalitatile de al descarca si instala.
tin sa va anunt ca nu stiu multe despre calculatoare si ca computeru pe care vreau sa imi instalez windowsu este Asus, un laptop pe care nu l-am cumparat nici macar de un an.
va rog ajutati-ma si va voi fii foarte recunoscatoare. +funda

2 răspunsuri:
| i86e2 a răspuns:

Windows-ul costa daca e sa-l iei legal. Te-as putea ajuta, ID-ul meu de yahoo e i86e2.

Linux e gratuit, spre exemplu, dar puțini îl folosesc.

| MonsteR_4456 a răspuns:

Mai bine iti bagi linux care este freewinking