| GothicTiamat a întrebat:

Ce pasta termoconductoare imi recomandati ca sa scada temperatura procesorului? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Eu am folosit ARCTIC COOLING MX-4 si sunt multumit de ea. L-am folosit pentru procesor si placa video la un laptop. Nu ti-o schimba tu daca nu stii ce faci. Succes.

| BLKZ a răspuns:

Uita-te dupa Artic Cooling(MX de preferat), Artic Silver, Noctua sau Zerotherm. Aplicarea pastei nu e grea, dar pentru un rezultat optim du-te la un service. Si inca ceva, nu numai schimbarea pastei duce la scaderea temperaturii ci si curatarea sistemului de praf, imbunatatirea fluxului din aer prin instalarea unor ventilatoare si eventual achizitionarea unui cooler aftermarket pentru. procesor.