| danycosty a întrebat:

Cu cat scade in medie, o pasta termoconductoare temperatura procesorului? Sa zicem ca este o pasta de calitate medie.Stiti vreo pasta buna care nu trece de 35 de ron?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Daca o sa cauti pe net ai sa gasesti si mai ieftin de 10 lei si asa cum a zis CybeRAthlete nu conteaza decat sa fie pasta, altfel in cazul AMD-urilor risti ca arzi procesorul. La Intel-uri se comporta ciudat - shutdown sau restarturi in continuu.

Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Daca gasesti pasta temo de culoare gri, este super ok.PAsta nu scade cu nimic nimic. Ea asigura si faciliteaza un transfer mai rapid si mai bun intre cooler si cpu(procesor). Succes!

| CybeRAthlete a răspuns:

Nu conteaza pasta... conteaza sa fie. sunt diferente foarte mari cu - si fara...
bafta