| PoUfOuLeTe a întrebat:

Cineva mi-a bagat windows-ul din nou iar problema e ca imi apare totul mic(pictogramele, folderele, scrisul de pe internt). HELP! cum le fac mai mari. fundita

Răspuns Câştigător
| calexiandra a răspuns:

Buna. Deci pe desktop apesi click dreapta pe mouse, proprietes si apoi settings. Cand ai ajuns la settings caut screen resolution si acolo apesi cat de mare vrei sa fie. Sper ca te-am ajutat. Fundita :d

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru scris tine tasta Fn apasata si roteste din rotita de la mouse cat vrei sa maresti scrisul.
Pentru pictograme da click dreapta pe desktop->vizualizare->aici alegi (bifezi) pictograme medii sau mari.
Bafta!

| SeNnd a răspuns:

Salut deci cand intri pe internet apesi ctrl si plus si cand vrei sa scazi ctrl si minus