| betty678 a întrebat:

Cum descarc muzica din calculator in telefon? Adica imi trebuie program ceva ca am cablu USB. Dar nu stiu cum se foloseste. Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Radu_Bianca_1990 a răspuns:

Pai daca vrei sa descarci muzica de pe calculator pe telefon iti spun cum fac eu: In primul rand, nu iti trebuie niciun program. In al doilea rand bagi cardul de memorie in cablul USB si apoi il bagi in unitate. Apoi intri in My Computer si deschizi folderul G. Pentru a descarca muzica trebuie sa intri pe Google si sa scrii melodia impreuna cu cantaretul iar dupa ce ai scris melodia si cantaretul pune cuvantul "download" si pui un server. Dupa ce ai scris si "download" scrie dupa el serverul care vrei sa-l folosesti. Iti apar rezultatele si dai pe primul rezultat si apesi butonul "DOWNLOAD". Apoi vezi in ce folder ti-a bagat melodia. Cand o gasesti, dai copy si apoi dai paste in folderul de muzica al cadului de memorie.

Eu cred ca este destul de explicit cum am scris eu.
SUCCES!

| betty678 explică (pentru Radu_Bianca_1990):

Nu imi apare nimic la folder G

| betty678 explică (pentru Radu_Bianca_1990):

Imi pare rau ca ti-am dat funda caci nu merge

| Duman_Marinela_1981 a răspuns (pentru Radu_Bianca_1990):

Ce foldar G scuyama

19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se instaleaza un programel in functie de telefon: Nokia PC Suite, LG PC Suite sau Kies (pentru Samsung). Programelele sunt foarte intuitive si sunt si in limba romana. Cuplezi apoi cablul USB si gata. La Samsung trebuie cuplat telefonul inainte si apoi instalezi Kies.

| Anoniiiiimmmm a răspuns (pentru Salontanul):

Bună. Eu am avut Samsung KIES pe laptop, l-am instalat cu ajutorul unu CD, cred. Dar leptopul s-a stricat. Şi pe pc, nu-l am. CD-ul l-am pierdut. Şi când bag usb-ul la pc, nu se deschide nimic... Ce aş putea face?

| Raresq123 a răspuns:

Daca ai Samsung descarci de pe internet programul Samsung Kies. Nu stiu ce tel ai thinking

| betty678 explică (pentru Raresq123):

Smartphone galaxy mini dar da e Samsung

| Raresq123 a răspuns (pentru betty678):

Exact de asta am si eu. Eu folosesc Samsung Kies

| Anoniiiiimmmm a răspuns (pentru Raresq123):

De pe ce site îl pot descarca?

| Anoniiiiimmmm a răspuns (pentru Salontanul):

Nu ştii unde aş putea găsi versiunea cea veche la Samsung kies?

| DDCC a răspuns:

Ai windows xp? Ia driverul de-aici http://drivers.softpedia.com/......-x86.shtml sau http://en.driver-downloader.com/-galaxy-mini-driver-download/windows7.html sau http://www.driverlook.com/......-vista-7/, sper că merge măcar un kit. Dacă ai windows 7 ți se instaleză automat.
Uite pe youtube ceva http://www.youtube.com/watch?v=tli-RSx2WTU, e în spaniolă însă sper că vei putea înțelege meniul. Trebuie să știu și modelul telefonului ca să îți dau link de la manual, îl poți lua și de aici, presupun http://www.samsung.com/ro/support/download/supportDownloadMain.do. După ce ai conectat usb-ul la computer (data storage) și l-a recunoscut, îți va porni autoplay(dacă-l ai activat).
La unele mobile este necesar să bagi muzica prin usb nu cu cardul de memorie deoarece nu toate mobilele suportă același format, stă în descrierea fiecăruia și necesită conversia fișierelor audio. Sper că ți-am fost de folos. Dacă întâmpini probleme, scrii, ok? Mult succes!

| AndreiBolos a răspuns:

Se conecteaza o parte in port-ul usb al Pc-ului, si cealalta in calculator. Din cate stiu, la telefoanele noi nu trebuie program de transfer de date, deci telefonul tau se va comporta ca un Stick de memorie, pur si simplu tragi fisierele dorite din calculator in telefon si se vor copia singure, fara a avea nevoie de programe aferente.

| criss1212 a răspuns:

Pai primadata o descarci. sunt mai multe programe de descarcat `scrie programe de descarcat muzica si pentru a descarca muzica pe telefon o descarci primadata pe calculator si prin cablu USB o descarci pe telefon BAFTA

| xGLIFEx a răspuns:

Iti spune eu
1 bagi cablul de usb in caculator si cu firul ce mic in telefon
2 astepti sa iti apara o fereastra si dai pe open folder
3 apoi iei muzica care vrei din calculator si o bagi in folderul de la telefon

dar sa stii ca nu merge far card de memorie... funda?

| Alex_Alexandru_1996_H3RF a răspuns:

1:Nu iti trebuie nici un program
2:iei USB-ul si il bagi in telefon
3:de pe telfon daca iti apare trei optiuni
4:dai la stocare in stoc (doar daca iti apare dai la stoccare in stoc
5big grinaca nu dai la my computer si va trebuisa iti apare ceva (ex:g sau f) si trebuie sa dai una(la amandoua solutile cea de sus si asta)
6:intri pe google si cauti youtube mpe converter
7:apoi stergi ce e scris in bara aia apoi intri pe youtube si scrii melodia
8; apoi dai dala sus si dai copy
8:apoi dai paste in bara de la youtube 9:apoi intri pe youtube mp3 converter dai convert video
10:apoi dai la download
11:ti se descarca melodia si dai copy
12:apoi bagai in unul g sau f
13:scoti USB-ul si gata

| Paveliuc_Irinel_1973 a răspuns:

Cum descarc muzica de pe laptop pe telefon