| Piticaaa a întrebat:

Cum e cu internetul pe mobil? Adica eu vreau sa imi cumpar o cartela cosmote. Stiti cumva preturile? Cat mai multe detalii, va rog frumos! Multumeschappy

7 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Cel mai bine se misca Vodafonul si este si convenabil. E 3, 99 parca cu 50 Mb trafic.Stiu ca-i aproape dublu ca si trafic fata de Orange la aceiasi bani. Mai toata lumea care o cunosc are de la Vodafone pe tel internet.Cosmoteul se misca fffoarte prost deoarece a preluat reteau de la zapp.Deocamdata nu-i recomandat cosmote, dar este si asta bun daca tu-l vrei numai ca ai sa ramai fara net innafara oraselor.Semnal prost la net!

| Minks a răspuns:

La cosmote stiu ca te taxeaza in functie de trafic. 20 de centi pe nu stiu cati kilo. Pe abonament Orange e cel mai avantajos, ai vreo 500 de mega gratis, care pentru mess o sa iti ajunga mult si bine. Multa bafta. big grin

| greenmile00 a răspuns:

Eu folosesc Vodafone, cred ca e cel mai convenabil, cu extraoptiune de 5 euro iti da minute in retea, minute nationale si internationale, si trafic internet 50 Mb. Dar evident depinde de zona in care locuiesti, posibil sa fie mai convenabil Orange-ul. Oricum, in momentul de fata, astea doua sunt cele mai bune pe piata din Romania.

| foxi a răspuns:

Pe saitul cosmote gasesti tot ce vrei!

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Stiu doar ca costul e 49 centi pe zi tongue
dar poti sa-ti faci si abonament pe luna, adica sa-ti activezi extraoptiune
merge bine netu, adica in functie de semnal, dar cosmoteul are semnal bun cam peste tot
dar ca trebuie sa suni la 1234 sa-ti trimita setari pentru telefonul tau

| alecs94 a răspuns:

Pe cosmote nu e prea avantajos, mai bine iti iei o cartela pe Orange si ai o oferta cu 3, 5 euro pe luna si acces nelimitat pe orice site

| TomyAlex1998 a răspuns:

Bun eu iti voi spune cum e pe cosmote.
150MB-3€; 500MB-5€; 750MB-6, 5€; 2GB-9€.Tariful pentru traficul aditional dupa depasirea traficului inclus este de 0, 20€/Mb
Pt activare trimiti sms gratuit la 638 cu textul : A CM 150, A CM 500, A CM 750 sau A CM 2. 1GB=1024MB 1MB=1024KB. Pt a configura telefonul pentru internet trimiti sms gratuit cu textul "SETARI" la 638 apoi urmezi instructiunile. Sau activezi web'n'walk cu doar 2, 99€ pe luna si ai navigare nelimitata. Pt activare trimiti sms la 969 cu textul "A AB0". Daca vrei acces doar o zi cu 0, 49€ cu sms la 969 cu textul "A WNW"