| Alasia a întrebat:

Cum e mai bine pentru laptop si baterie? sa stea in priza mereu, sau sa stea pana se incarca si dupa sa'l scot pana se descarca si tot asa?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste cartea tehnica(manualul) laptop-ului si te lamuresti. La mine (am Acer Aspire) scria ca, dupa incarcarea completa a bateriei) este bine sa o scoti si sa folosesti priza, cat timp este la indemana, in acest fel creste mult durata de viata a bateriei. Numai bine!

| Owakey a răspuns:

Bună!

Din experiența personală spun că varianta a 2-a este cea mai bună. Dacă îl lași în priză și când lucrezi, se încălzește și se poate și strica. Dar desigur dacă nu a fost îndeajuns de bun răspunsul meu, ai putea să te duci la magazinul de unde l-ai cumpărat și să îi întrebi pe ei, ei sunt specialiști, sau cel puțin așa ar trebui.

Baftă!

| Dariiia a răspuns:

Pai cel mai bine e sa-l folosesti pana ae descarca si dupa aia sal pui la incarcat tongue

| Pisique a răspuns:

Bună!
Laptopul trebuie să stea până se încarcă iar apoi trebuie să îl scoți și să faci tot așa.Îți recomand să nu folosești cealaltă variantă căci se poate încălzi foarte tare, iar prin presiunea încălzirii se poate strica.
happy Scuze dacă am greșit -.-"

| baicu_1517 a răspuns:

Ar fi mai bine sa stea mereu in priza pentru ca asa se strica si mufa si bateria(mie mi s-a stricat mufa).

| RuxxDx a răspuns:

Pana se incarca. Altfel bateria o sa se supraincarce.