| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a întrebat:

De ce bateria telefonului meu se descarca foarte repede? Adica nici nu umlu pe el si se descarca, si daca-l pun in priza de exemplu pana 50% si il scot ramane asa vreo 2-3 ore. Problema ar fi de la baterie?

Răspuns Câştigător
| GlowingShadow a răspuns:

Verifica daca ai pornit GPS-ul sau netul mobil. Astea trebuiesc oprite cand nu le folosesti. Daca sunt oprite si tot asa se comporta, atunci bateria e defecta. O alta solutie ar fi sa instalezi aplicatia Battery Doctor, care o sa-ti arate detaliat consumul de baterie al fiecarei aplicatii. Daca nu o sa-ti arate vreo aplicatie care iti mananca bateria, atunci 100% ai o baterie defecta.

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm explică (pentru GlowingShadow):

Si daca bateria e defecta, o alta baterie sa-mi iau ar fi de folos?

| GlowingShadow a răspuns (pentru Meryemmmmmmmmmmmmmmm):

Alta solutie nu-ti ramane. Doar ai grija se iei beterie de la reprezentanta oficiala, sau dintr-un magazin care e autorizat sa comercializeze produsele marcii respective (chiar daca costa mai mult). Cu baterii contrafacute risti sa strici tot telefonul.

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm explică (pentru GlowingShadow):

Ok, multumesc :*

6 răspunsuri:
| HyperX a răspuns:

Problema este de la baterie/telefon..De exemplu tel. tau (din cate ai scris) se încărca repede si se descărca tor repede.La al meu se încărca greu si se descărca la fel.

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm explică (pentru HyperX):

Adica se inchide de la 30% si cand il pun in priza se incarca foarte greu pana la 40% dar dupa aia se incarca repede...Cum pot sa-l repar?

| HyperX a răspuns (pentru Meryemmmmmmmmmmmmmmm):

Pai..cred ca e stricata bateria atunci..scz man nu știi.du-te la un profesionist sau mergi la (centrul de unde ai tel. Vodafone Orange etc. )si spune-le problema.