| XFreeX a întrebat:

Cum fac update de pios la placa de baza MSI? ((in afara de Msi Live Update) nu merge. am descarcat ultima versiune de bios dar nu stiu cum sa o instalez

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Updatarea biosului este riscanta
daca ceva nu a mers bine vei fi nevoit sa apelezi la service
dar,,,
cauta placa de baza pe msi.com si descarca bios, in jur de 2 mb ar trebui sa aiba biosul
il pui pe cd sau stik dupa ce ai formatat stiku, cu stikul bagat in pc
intri in bios, la tools, acolo este denumirea placii tale sau ceva de flash ca
in aceasta poza
http://www.xbitlabs.com/......_tools.png
in acest bios este Asus. flash, ceva de genu
si dai enter pe denumirea placii sau flas si va aparea menu
poti vedea si un tutorial video
http://www.videotutorial.ro/? p=900

7 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

In bara de start scrii
msinfo32.exe dai enter, si vezi ce versiune de bios ai

| XFreeX explică (pentru pozeanimate):

Da-mi id tau de mess sa vorbim te rog mult am nevoie urgenta de ajutor

| pozeanimate a răspuns (pentru XFreeX):

Trimite id in privat

| XFreeX explică:

Placa de baza e MS-7364 ( nu gasesc tools pe acolo)

| XFreeX explică:

Multumesc mult am reusit sa fac updateul de bios cu afuwin

| sangeretec a răspuns:

Iti recomand sa nu o faci daca nu te pricepi eu am facut update la un laptop de bios si bang nimic nu mai pot face nimic pe el acum trebuie sa il duc la cineva specializat si bine inteles plata daca nu am avut ce lucra.