| XFreeX a întrebat:

Cum fac update de pios la placa de baza MSI? ((in afara de Msi Live Update) nu merge. am descarcat ultima versiune de bios dar nu stiu cum sa o instalez
Placa de baza e MS-7364
Am mare nevoie de update(stiu ca e riscant )

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

In primul rand e bios si nu pios
in al 2 rand am raspuns deja
in al 3 rand da si tu mai multe date daca vrei raspuns concret
ce versiune e bios-ul tau

4 răspunsuri:
| XFreeX explică:

Versiunea e 3.1, am nevoie de bios deoarece am cumparat un procesor core 2 duo e4300 si cand il montez nu apare nimic pe minitor

| pozeanimate a răspuns (pentru XFreeX):

Acum m-am uitat la mine cum este, ca si eu am msi, deci acolo este M-flash, acolo dai si alegi flash update, iti va aparea sa alegi de pe ce updatezi, stik cd

| XFreeX explică (pentru pozeanimate):

Http://photobase.ro/di-VSIB.jpg asa arata biosul meu> unde intru sa aleg de unde sa incarce noul bios?

| XFreeX explică:

Multumesc tuturor, update de bios a reusit (am folosit afuwin)