| Sunshine123 a întrebat:

Buna! Cum pot instala pachetul office versiunea 2016 pe un laptop cu windows 10 care are deja pachetul office doar ca sunt online aplicatiile si foarte limitate ca si setari?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Trebuie sa detii pachetul.
Il gasesti si pe net, dar fara cod de activare.
Se poate folosi si asa, instalezi pachetul, iar apoi dupa 30 de zile, va aparea un mesaj la inceput cand deschizi un document, pe care il inchizi, dupa care va functiona orice, inclusiv vei putea salva.

SAU

poti folosi un program alternativ, gratuit,
precum LibreOffice

https://www.libreoffice.org/download/download/

Versiunea 7.0.5, pe 64 biti
apesi Download in partea dreapta

Poti salva in exact aceleasi formate ca si in Microsoft Office, se seteaza din Settings corespondenta aceasta.
(mergi in Options - Load/Save - General
si acolo alegi pe rand

Text Document, iar mai jos in loc de ODF Text Document alegi
Word 2007-365 (docx)

SpreadSheet, si in loc de ODF Spreadsheet alegi
Excel 2007 - 365 (xlsx)

Presentation, si in loc de ODF Presentation, alegi
PowerPoint 2007 - 365 (pptx)