| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Cum pot șterge contul de Gmail de pe un telefon vechi fara ca acel cont sa se șteargă și de pe telefonul nou? Vreau sa vând telefonul vechi și trebuie să șterg urgent contul Google și nu vreau sa pierd nici pozele din Google foto. Cel mai bun răspuns primește funda. Vă mulțumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai indicat e sa faci o resetare din fabrica pe acel telefon, astfel se vor șterge toate datele, inclusiv acel cont.
E mai safe așa, deoarece nu lași nici "urme" pe care, prin diverse aplicații, noul proprietar al telefonului ar avea acces, gen poze de ale tale făcute cu acel telefon.

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Resetarea din fabrica șterge și sistemul de operare, așa am pățit eu. Mi s-a șters sistemul de operare Android și noroc că aveam 2 sisteme de operare și am rămas cu al doilea numit MIUI.

| VoidEternal a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Miui e numele interfetei de android instalata pe telefoanele Xiaomi. Asa cum Samsung are One UI, Oppo are Color OS si asa mai departe. E doar modul in care producatorii redenumesc versiunea de android customizata pe care o instaleaza pe telefoanele lor.

Toate sunt android. Si niciun telefon nu are 2 sisteme de operare.