| Mimii a întrebat:

Cum setez la facebook cand o persoana pe care nu o am la prieteni sa nu poata sa-mi trimita mesaj? Raspuns urgent.

1 răspuns:
| iSaidNo a răspuns:

O blochezi.Intri pe profilul persoanei respective, si iti apar mai multe optiuni.Langa "mesaj" mai ai o casuta.Dai click acolo si iti apare "Raporteaza/Blocheaza".Dai din nou click pe optiunea aceea, si alegi dintre cele doua.Blocand-o,nu va putea sa-ti mai viziteze profilul si nici sa-ti trimita mesaje.
Sper ca te-am ajutat.Bafta! happy