| MHems a întrebat:

Cum transfer fişiere de tip ".apk" de pe PC pe telefon(Samsung, sistem de operare android)? Am încercat cu Samsung Kies, dar nu mă lasă să le transfer. P.S.: Vreau să transfer teme, luate de pe mobile9. Ofer fundă şi vot pentru cel mai complex răspuns! Mulţumesc!

2 răspunsuri:
| raducu1205 a răspuns:

Eu iti spun ca sa trimiti cu bluetooth sau prin cardul de memorie cu cititorul.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| Cristi599 a răspuns:

Daca stii sa folosesti USB-ul, foloseste-l! DACA NU, ITI ZIC ACUM CUM SA-L FOLOSESTI :

Ai doua parti: partea mica o bagi la telefon si cea mare la calculator. Ai zis ca ai telefon de la Samsung, si eu la fel, deci o sa-ti apara undeva scris asa: Conexiune USB bla bla bla... Dai acolo si iti apare o casuta, acolo dai, pe calculator o sa-ti apara o lista cu programele prin care vrei sa deschizi. Cauti acolo si vezi undeva unde e scris "Open to view files". Dai acolo si cauti fisierul unde ai temele. Dai "copy" si dai "paste" pe desktop.