| marrr a întrebat:

Bunabig grin As avea si eu o intrebare legata de yahoo messenger. In ultima vreme s-au adunat cam multi prin lista si ma incurca rau de tot, ca sunt vreo 900 si ceva. As vrea sa stiu cum sa ii sterg din lista in asa fel incat sa nu mai apara la Adress Book, pentru ca am vreo 200 si ceva la Adress book si cand incerc sa-i sterg imi da o eroarestraight face. I-am scos pe toti de la ignore, dar eroarea aceea este enervanta si nu stiu ce sa fac sa ii scot pe toti de acolo. Thanksbig grin

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

îi iei pe fiecare la rând şi le dai click dreapta pe nume/id, şi delete, bifezi "delete from adress book too", şi gata. Mai repeţi operaţiunea de încă vreo 800 şi ceva de ori, şi până dimineatză îţi faci curat în listă. big grin

6 răspunsuri:
| -=AleCS=- a răspuns:

Dai click dreapta pe contactul pe care vrei la il stegi, alegi optiunea delete si o sa iti apara daca esti sigur ca vrei sa stergi respectivul contact TREBUIE sa bifezi "delete from address book, too" si dai yes
cam atat... daca vrei sa dai ignore poti sa deschizi fereastra de conversatie si sa il sergi din lista > din nou delete, from address book too, yes > si o sa iti apare pe fereastra deschisa iggnore sau add dai igg
ca sa stergi un contact din address book dai click dreapta pe el si dai iar delete si yes
cam atat
bafta

| evoke a răspuns:

Pai dupa ce le dai Delete, o sa-ti apara o fereastra in care scrie:
Delete Contact
Are you sure you want to delete the selected contact(s) from your Messenger List? Mai jos o sa-ti apara id-urile pe care le-ai selectat, apoi iti spune:
Delete form Address Book, too.
Bifezi casuta care se afla inaintea propozitiei si day Yes. big grin

| ღShawtyღ a răspuns:

Pai selectezi persoana ii dai delete si cand iti apare casuta aceea cu esti sigur ca vrei sa stergi pers blah blah, selectezi: delete and from adress bookwinking

| inna_8493 a răspuns:

De obicei daca incerci sa stergi mai multi deodata iti apare o eroare, incearca sa-i iei pe rand! Dar sa nu uiti sa bifezi casuta aia cu "Address Book too". Stiu ca e cam enervant sa-i iei pe rand dar alta solutie nu ai...Asa am patit si eu... Sper ca te-am ajutat! pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sus in stanga scrie messenger dai acolo dupa aia iti apare mai multe cuvinte dai la "preferences" ini apare iarasi in stanga niste cuvinte dai la "ignore list" si iti apare in dreapta undeva "add" dai pe el si scrii id care vrei sa in stergi si e gata dat ignore

| BlAcKlOvE a răspuns:

Pai e fff usor...cand le dai delete iti apare o fereastra si da delete from the address book

cu placere