| al3csandra a întrebat:

Daca eu plec in Grecia si vreau sa sun de acolo in Romania(am cosmote si as vrea sa sun pe vodafone si cosmote) mi se vor lua din minutele internationale sau din credit? Si trebuie sa plateasca si cel pe care il sun?

5 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Trebuie sa iti activezi roamingul, inainte de toate happy din cate stiu, ti se va lua din credit, pentru ca minutele internationale nu pot fi folosite in roaming. daca suni tu in tara, platesti doar tu, nu si cel cu care vorbesti. daca te suna din tara, platiti amandoi.

| bicpix a răspuns:

Indiferent pe cine vei suna tarifele sunt urmatoarele: 0.35 euro pentru apelul efectuat (indiferent de retea), 0.11 euro apelul primit (oricine te suna si raspunzi), 0.11 euro un sms expediat.

| istoricul a răspuns (pentru bicpix):

Da te taxeaza si pe tine si pe cei pe care i ai sunat tu in tara la prtul pe minut care este in Grecia in momentul in care te afli tu dar si pe cei din Romania la pretul din tara in acel moment.

| MihaelaDart a răspuns:

Pentru ca locuiesc in Grecia si am telefon mobil dual sim cu nr grecesc si altul romancesc pe Vodafone. Cand sunt sunatat de familie, pe mine ma taxeaza la jumatate din pret, iar pe familia mea o taxeaza la creditul normal de tara, in schimb daca sun eu in tara, ma taxeaza dublu. Cel mai bine daca esti la greci sa iti cumperi o cartela de telefonie fixa ce o poti utiliza numai cu cei de acasa. Te taxeaza din credit, din minutele internationale sunt valabile daca tu esti in tara si vorbesti cu strainatatea.

| Mia999 a răspuns:

Din orice tara suni...iti ia din credit si tie si lor.sad

mai bine suni cand esti in tara si le zici apropiatilor tay etc...pe unde esti.ca dupa cum ty-am zis iti ia si tie si lor.saubatting eyelashes
poti suna si din grecia dar de 2 ori pe saptamana sau 1! sper ca te-am ajutat! fundabatting eyelashes?