| CuteKitten14 a întrebat:

De cateva zile, sunetul emis de boxele calculatorului se aude "ca in pestera", ca un fel de ecou, este distorsionat. La fel se intampla si cand inlocuiesc boxele cu castile. Credeti ca este vreo problema la placa de sunet? Ar trebui sa chem pe cineva sau pot rezolva singura problema (sfaturi?)?

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Mai degraba pc-ul e virusat. antivirusul nu este niciodata suficient! pentru curatare recomand programele ce se afla in raspunsul castigator ( in special MalwareBytes si SuperAntiSpyware):http://www.tpu.ro/......-ma-ajuta/

| CuteKitten14 explică (pentru RoyDupuis):

Si este nevoie sa downloadez toate programele acelea de curatare sau este de-ajuns numai unul?

6 răspunsuri:
| Sufletzelll a răspuns:

Verifica in setarile de sunet, rulezi interfata din control panel exemplu realtek, acolo debifezi 3d sound sau sound effect, ori il selectezi pe normal mode (depinde ce sunet ai integrat)

| CuteKitten14 explică (pentru Sufletzelll):

Am incercat asta si tot se aude asa.

| RoyDupuis a răspuns (pentru CuteKitten14):

Si mie mi s-a intamplat, dar pana nu am reinstalat Windows-ul nu am avut ce sa-i fac! incercasem totul, am stat asa luni de zile, pana cand m-am hotarat sa reinstalez windows-ul.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru CuteKitten14):

Daca nu stii sa intri in setarile placii de sunet (Realtek presupun), dezinstaleaza complet driverul acesteia si reinstaleaza ultima versiune disponibila. Asta iti va aduce toate setarile pe default (acum ai un enhancement pornit naiba stie pe unde ca n-am realtek).

| singuraticul90 a răspuns:

Uita-te in spate unde sunt bagate boxele sa fie in "gaura" verde happy daca nu, dezinstaleaza si reinstaleaza sunetul