| Deea852 a întrebat:

happy
De ce nu imi apar literele coreene pe calculator si imi apar in schimb patratele? Adica, daca vreau sa caut un anume cuvant, toate literele imi apar cu patratele, la fel si site-urile coreene. Ce setare ar trebui sa fac ca sa pot vedea literele? Ca nici pe google translate nu pot sa le vad.
P. S. Am Windows XP. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Nu ai instalat alfabetul asiatic.Eu am incercat odata, dar windows-ul piratat face fite.

Daca vrei sa incerci : http://mandarin.about.com/od/characters/ss/display_chars_4.htm

| CHOIHYOMI a răspuns (pentru Hirako):

Mersi hirako :*:*:* sincera sa fiu nici eu nu stiam ca este atat de simplu. chiar ai meritat fundita pe deplin

| beauty00 a răspuns (pentru Hirako):

Am incercat sa-l descarc si imi apare acest site
http://mobogenie.com/......r/gdn.html
aM PUS Downoald dar tot nu-mi apare nimic:(
Off. ceva cred ca eu incurc

3 răspunsuri:
| Andreeeeeaxd a răspuns:

Pentru ca, calculatorul tau nu are si limba coreana.