| MeMe123 a întrebat:

De curand ai mei au luat un Receiver HD de la DIGI pe care l-au montat la tv-ul din living, inainte au avut cel normal care s-a dat gratis acum un an. Pe acel normal l-am luat la mine in camera, insa problema este ca atunci cand il conectez pe al meu la tv cel din living isi pierde semnalul iar dupa cel deconectez si-l bag inapoi in tv ce din living isi revine... nu inteleg de ce nu merg amandoua in paralel? ma poate ajuta cineva sau sa ma lamureasca? daca mai vreti detalii ceretiwinking

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Mai, fa rost de un splitter sa duci 2 cabluri din LNB-ul antenei catre receivere, se pare ca nu are destula putere doar cu un singur cablu.

| MeMe123 explică (pentru Jipa95):

Hmmm nu am inteles sad

| Jipa95 a răspuns (pentru MeMe123):

Uite fa rost de un splitter de genu : https://www.google.ro/......ps?/search

Cu el, poti duce un cablu catre receiverul HD, iar alt cablu, catre alt receiver digi intelegi? Nu mai ai intreruperi nici de semnal de nimic, o sa mearga brici! Sper ca ai inteles.

| MeMe123 explică (pentru Jipa95):

Acum am inteles, mersi mult am sa incerc asa, ai funda daca merge big grin