| Antonio2000 a întrebat:

De un timp, am tot incercat sa instalez sistemul de operare Mac Os X si nu pot.

Aveti voi un tutorial sau ul link de download?
Actual am Windows 7 & OpenSuse.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Este un procedeu prin care poti instala Mac OS X pe un calculator normal. Se numeste hackintosh. Se stie ca Apple foloseste componente hardware proprietare, asa ca pentru a putea instala Mac OS X ai nevoie de componente compatibile cu sistemul de operare. Nu mai stiu exact, insa ca procesor, Apple foloseste Intel i5 sau i7. Oricum, cauta pe Google cu termenul "hackintosh", eventual vizioneaza si cateva videoclipuri pe YouTube si poate o sa reusesti sa-l instalezi.

Un site util, de pe care poti descarca si unealta care te ajuta sa-l faci bootabil, dar si sistemul de operare:
http://www.tonymacx86.com