| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Ce sistem de operare aveti? Eu unul windows 7. Care credeti ca e cel mai bun sistem de operare actual?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am Windows Vista. Actual este Wuindows 8.
Pa, pa.

| DiamondEyes a răspuns:

Am mai dat odata raspunsul asta:
Cel mai bun sistem de operare este acela care indeplineste cel mai bine nevoile tale.

Windows este un sistem de operare orientat către consumator[gaming]. Mac OS X este parte a unui hardware / software combinatie care este optimizat pentru grafica de prezentare - care este atat de popular printre tipuri de "frumusete", lipsa de virusi etc. Linux este un pic mai greu de invatat la inceput decat Windows, o multime de lucruri in linia linia de comanda. De altfel este mai rapid, foloseste mai putine resurse ale sistemului, mai multa siguranta decat windows.

| 亚历山 a răspuns:

Windwos Xp-Pentru jocuri
Windwos 7, 8 si vista-pentru programe

| lpavel a răspuns:

Windows 8 -the best! big grin

| jeek0 a răspuns:

Linux evident daca vrei ceva gratuit. mac os pe bani. windows e varianta de so folosit mai des datorita publicitatii.

| alexandruth a răspuns:

Windows 8 e cel mai bun daca calculatorul tau are cerintele necesare... Cel mai practic mi se pare Windows XP SP3, pe care eu il am. happy

| TheBoyTheCool24 explică (pentru alexandruth):

Sincer sa fiu. am sa imi ajunga cerinte si pentru 9 xD dar... l-am testat merge ok dar ma supara la jocuri. adica nu merg unele.

| alexandruth a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Te-ai gandit vreodata la procesor sau placa video? happy De la windows nu prea are cum sa fie...

| TheBoyTheCool24 explică (pentru alexandruth):

Sunt cerintele pe xp. vista, merg da pe windows 8 nu prea mi-au rulat.

| xBro a răspuns:

Windows xp 64 biti THE BEST!

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Windows7

| ღAngiießăă a răspuns:

Windows 8 cred. big grin

| coco4000 a răspuns:

Windows 7 mi se pare cel mai bun nu am incercat inca linux care cica nu ar avea multe erori plus ca e gratis din cate am auzit

| TheLiferRrR a răspuns:

Eu am Mac Os X si sunt multumit de el. Merge foarte bine, dar din pacate nu poti juca jocurile de pe windows.

| TakeItSlowXD a răspuns:

Rămâi la Windows 7. Nu îţi băga Windows 8, e destul de greu de folosit şi plus că multe jocuri nu ar putea fi compatibile cu windows 8. Mă rog faci ce vrei.winking

| SomethingALamode a răspuns:

Windows 8 daca ai calculatorul cat de cat performant. Mananca mai putine resurse decat Windows 7, iar design-ul este mai frumos!