| anonim_4396 a întrebat:

Deci am facut o prezentare power point dar nu stiu cum sa o salvez ca atunci cand o deschid sa imi iasa prezentarea pe tot ecranul si cand dau click stanga sa mearga la urmatoarea pagina cu ce am scris.Cv de genul:

http://www.nicepps.ro/prezentare-pps-ppt-738d-10081.html

Daca va uitati la bara de jos cu timpul prezentarii se misca si la un moment dat se opreste. Daca dati click stanga cand se opreste se duce la alta fila(imagine acolo).

PLzz vr raspunsuri ca imi trebuie la scoala pe un proiect la biologie. Dau funda+vot help!:o3:o3:o3
help va rog

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Trebuie sa o faci pur si simplu fara niciun fel de setare.Pe tot ecranul o poti da din programul cu care vrei sa o vezi si cu click stanga, asa merg toate ppt-urile nemodificate.

| Userrr a răspuns (pentru UbexFlo):

POi eu vreau s-o duk la scoala si atunci cand o deschid sa imi apara asa pe tot ecranul

| UbexFlo a răspuns:

Dai sus in bara la Slide Show si apoi in stanga de tot ai From Beginning, si dai acolo.Altfel nu ai ce face ca nu-l poti face ca filmuletul sa-l deschizi in BS si sa-ti apara pe tot ecranul.Nu ai cum altfel decat sa-l faci mare de la scoala.

| oana1238105 a răspuns:

Salut! deci, daca ai Microsoft power point 2010 dupa ce il faci,il salvezi intr-un folder(ctrl+s).Insa, cand o deschizi n-are cum sa se deschida pe tot ecranul...dar poti sa o deschizi tu :sus la bara aia pe care scrie chestii gen "file","home", etc. scrie undeva si "slide show". apesi acolo si o sa-ti apara mai multe gen "from beginning" si alte chestii. apesi pe "slide show" si va aparea pe tot ecranul.altfel nu se poate...SUCCES!winking

| oana1238105 a răspuns:

Scuze...nu pe "slide show" ci pe "from beginning". succes!