| Anonimul3gsh a întrebat:

Bună, deci am primit un pc.
-prima data l-am deschis mi-a dat o eroare 0xc0000098
-după imi făcea figuri uneori dadea imagine la inceput alteori nu
-mi-a intrat si in Windows, 2 minute dar s-a inchis brusc
-după am zis sa reinstalez windowsul
-il aprind de mai multe ori il inchideam din buton (ori tineam apăsat pe power, ori pe butonul din spate)
-si l-am deschis si inchis asa de vreo 20-25de ori si acum se deschide si imi da imagine 10 secunde se inchide după mai incerc de 4 sau 5 ori ca nu da imagine, mai dai imagine 10-15 secunde si se inchide.
Acuma nu stiu, a ars nu miroase si mai da imagine da cu porția din când in când si uneori da ceva id diveched atached, uneori nu da nimic decât bara aia ca iti arata unde sa scrii nu stiu ce sa fac...
Era cadou de Moș Nicolae...
Ajutor vă rog.
Dau fundă, ce vreți voi!
Messenger :george cosnin

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu il duci la un specialist poate are altceva?

| flixbuster a răspuns:

Daca e nou, nici nu te mai obosi, returneaza-l si cere altul (identic) la schimb - cere sa iti faca proba cand il ridici (daca ti-l livreaza acasa nu se poate, evident).

Daca e SH dar cu garantie, la fel: retur si schimb, ideal cu proba.

Daca e SH fara garantie e cel mai nasol: e posibil sa fi luat o teapa. Roaga-te sa fie doar un OS instalat incorect. Din ce incerci tu sa explici nu prea e clar daca e HW sau SW, trebuie diagnosticat. Daca e defect HW e mai mult sau mai putin nasol: cu un RAM, un SSD/HDD o mai rezolvi cu mai putini bani dar daca e placa de baza sau placa video (mai ales una scumpa), ai cam pus-o.

P.S. Si la primele doua variante poate fi doar SW si cu o reinstalare corecta sa fie ok dar pentru ca nu pari sa te pricepi prea bine (nu e nici o problema in asta) ti-am recomandat retur pentru ca este mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite-l inapoi e stricat, stricat de tot.