| lary589922 a întrebat:

Desi internetul wirelles funcționează, laptopul îmi spune ca nu am acces la internet. Ce as putea sa ii fac? Menționez ca am windows 10.

5 răspunsuri:
| HMike a răspuns:

Salut lary589922

Iti recomand sa updatezi driverele placii de retea, poti incerca in urmatoarele metode:

1.Folosesti cd-ul original
Desi aceasta metoda nu prea mai e folosita, din cauza lipsei in general de un cd-rom la laptopuri, unele mai au asa ceva, si acesta contine un setup pentru drivere

2.Folosesti windows update
Varianta cea mai folosita e windows update,dai la start si scrii Windows update, iar la optional gasesti driverele placii video, de retea, audio etc

Sper ca te-am ajutat, bafta

| lary589922 explică (pentru HMike):

Mulțumesc! E posibil sa fie si de la rooter totusi?

| HMike a răspuns (pentru lary589922):

Da,incearca sa introduci direct cablul

| Alexandra_Lory_1998 a răspuns:

Ce iti apare in bara de jos la internet?

| lary589922 explică (pentru Alexandra_Lory_1998):

Connected, no internet acces