| Arna a întrebat:

Dețin un iPhone X și recent m-am apucat să descarc pozele din telefon în laptop pentru a le șterge și a elibera spațiu. Totul a mers ok până la un moment dat, când îmi copiază pozele din telefon în laptop spunându-mi că "nu se poate deschide imaginea" și afișând ca dimensiune a imaginii 0. Ce ar trebui să fac? Am încercat să dau restart la laptop și să deschid din nou telefonul de 100 de ori. Nu știu ce aș putea să fac și am nevoie urgent de un răspuns. Menționez că descarc pozele din telefon în laptop prin cablu USB conectat la laptop, dând copy-paste la câte 20-30 de poze de pe telefon pe laptop. Desigur, dau funda. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil acel fișier s-a deteriorat. Încearcă să ți le încarci în Google Photos, la calitatea înaltă recomandata de ei ai spațiu nelimitat. Succes!

| Arna explică (pentru anonim_4396):

Nu mă pricep foarte bine și nu știu să evaluez când un fișier poate fi deteriorat. Însă țin să menționez că telefonul meu are doar doi ani de la achiziție și l-am cumpărat nou, nu second-hand. Cum se pot deteriora aceste fișiere, mai ales într-un timp atât de scurt? Până la urmă am reușit să pun toate pozele din telefon în laptop, deoarece îmi spunea "nu putem deschide acest fișier", iar după câteva ore a mers. Deci, nu știu care a fost cauza problemei pentru care "nu deschidea" inițial fișierul... Problema de care nu am putut să trec încă este faptul că nu îmi acceptă sub nicio formă să copiez videoclipuri. Dacă încerc să copiez un video, se încarcă până la 40%, după care spune ceva de genul "device unreachable". Din păcate, am încercat același lucru în mai multe zile și nu a mers sub nicio formă.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca sa le copiezi si prin alta modalitate. Nu ma pricep la iphone, dar eu de exemplu le adaug in calculator prin google drive. Poate merge si la tine asa sau... prin cloud?