| Bobonete a întrebat:

detin un "Router Wireless-N 300Mbps Asus RT-N12-D1" si de cand am trecut pe fibra optica (RCS-RDS) am probleme cu paginile web, se incarca foarte greu cand conectez 2 sau mai multe pc'uri la porturile lan, dar la download am o viteza de 11 mb/s (viteza favorabila). Ce as putea face in acest caz? Stima!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca e fibra optica adevarata poti sa arunci routerul. routerele de fibra sunt diferite.
daca e cablu coaxial, adica din acela ce folosim la antena, suna la cei de la rcs sa vina sa ti-l configureze.

| Bobonete explică (pentru gelu1970):

Dar problema este ca daca conester doar un port lan merge foarte bine internetul. dupa ce il introduc si pe al doilea merge greu... imi ia 1 minut la o pagina de tpu.ro

| gelu1970 a răspuns (pentru Bobonete):

Banuiesc, ca sincronizeaza greu. incearca sa faci reset de fabrica, insa eu cred ca ar trebui sa il configureze cei ce iti dau net.

| Bobonete explică (pentru gelu1970):

Crede-ma i-am dat vreo 5 reseturi.

| Bobonete explică (pentru gelu1970):

Mai am garantie, rezolv ceva daca il trimit la ei?

| gelu1970 a răspuns (pentru Bobonete):

Daca ai garantie, da. ei ar trebui sa ti-l configureze si sa-i faca update.

7 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Acelasi router il detin si eu, si chiar recent mi-am pus fibra optica, functioneaza perfect, ca o sugestie de la mine, verifica sa vezi daca e actualizat la ultima versiune(vorbesc de router). Succes!

| Bobonete explică:

Eu am facut update, dar nimic...