| Bybanu a întrebat:

Am o problema cu mail-ul de la yahoo.
Pe messenger cand primesti e-mail, normal iti apare in dreapta jos si se ingalbeneste plicul acela din dreapta la avatar!
Eu cand primesc e-mail nu imi apare nici mesaj jos si nici plicul nu se ingalbeneste.
Am facut urmatoarele:
-am curatat pc-ul cu diverse programe
-am schimbat messengerul cu diverse versiuni
-mi s-a ars hardul si l-am inlocuit si nici pe acesta nu merge
-iar pe noul hard il curat zilnic
-am bagat antivirus, l-am scos, firewall on/off ...tot felul de chestii

Ce poate avea? Exista vreo setare din mail?
Ma enerveaza mai rau decat cand apareau unu dupa altul.
Daca astept sa primesc vreun e-mail important.pot sta mult si bine..trebuie sa verfic eu la fiecare minut.

aaaa si inca o problema...
Cand dau pe plic sa intru in mail ma pune mereu sa ma loghez, numai intra direct cum intra normal inainte!

4 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Nu un anumit program sau malware sunt de vina. Revizuieste setarile de la Yahoo Messenger.

| Bybanu explică (pentru Admunssen):

Nu este de la nici o setare din yahoo messenger. atata timp cat am schimbat pana si hardul [ logic si windows si programe etc etc] nu are cum sa fie din setarile mess-ului.

| 0wN a răspuns:

Sall! Problema pe care o ai nu este de la pc si nu o ai doar tu.Este o simpla eroare de la yahoo pe care o au majoritatea persoanelor...deci,nu iti mai face griji ca e vreo problema cu pc-ul...

| Bybanu explică (pentru 0wN):

Nu-mi fac probleme ca e de la pc... doar ca e enervant. sti ca trebuie sa primesti emailuri si nu te avertizeaza cand le primesti....trebuie sa intru pe email odata la 5 min sa vad daca am primit