| Voicu_Rus_1948 a întrebat:

Buna dimineata!
Mi-am luat boxe cu alimentare prin USB pe care as dori sa le alimentez de la priza ( la 220 V) pentru ca sa nu mai fiu nevoit sa pornesc PC-ul atunci cand le pun la telefonul mobil ca sa ascult de acolo muzica sau posturi de radio.
Intrebarea este daca Usb-ul boxelor pot sa-l cuplez la un incarcator oarecare de la un telefon mobil si apoi sa fac alimentarea din priza, fara a risca sa se arda boxele sau sa se suprasolicite ceva...Adica doresc sa stiu daca in felul acesta conexiunile vor fi compatibile si se vor pastra si parametri de redare a boxelor.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Estebine daca folosesti un incarcator de telefon.De regula la USB vin doara 5 V deci, nu ai cum sa le arzi la voltajul ala. Orice dispozitiv care are mufa USB se poate monta la un incarcator de telefon mobil, sau la masina daca masina are mufa USB

5 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Eu le folosesc la un încărcător de 5V şi un amper. Să aibe 5v, nu contează amperii. Baftă!

| Voicu_Rus_1948 explică (pentru relian):

Va multumesc ft. mult pentru. raspunsul dvs, care m-a lamurit pe deplin si va doresc toate cele bune! cu stima...

| Voicu_Rus_1948 explică (pentru Sarcopt):

Va multumesc mult si dvs. pentru. raspuns, mi-a prins bine fiindca eram putin dezorientat. Cu stima!

| Voicu_Rus_1948 explică (pentru relian):

Sarbatori fericite cu sanatate si bucurii langa cei dragi!

| Voicu_Rus_1948 explică (pentru Sarcopt):

Sarbatori fericite, sanatate si tot ce va mai doriti!