| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata! Stiu ca indicat ar fi sa avem cardul nostru in fata oricand facem plati online dar eu am cardul acesta de aproape 2 ani si imi cunosc datele pe dinafara, nu am gresit data expirarii si CVV-ul decat o data sau de doua ori maxim in acest timp si de ceva timp in mod inconstient imi introduc din memorie datele cardului cand fac plati online. Sunt suspicioasa?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De ce ai fi suspicioasă? Nu o faci din suspiciune. O faci pentru că e mai comod așa. Pina scoți cardul, daca știi toate cifrele din memorie, deja le-ai băgat pentru tranzacție.

| iulianr a răspuns:

Nu. Si eu completez din memorie de cele mai multe ori, dar nici nu vad vreo problema in a avea cardul in fata. Cand fac cumparaturi online sunt de cele mai multe ori acasa, deci nu are cine sa vada cardul si chiar daca as fi afara, intr-o multime, nu cred ca exista riscul sa poata cineva sa imi fure datele.

| Wr3nch a răspuns:

Nu e nimic wow in a fi capabil sa memorezi 7 cifre.

| cristi202 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu sunt doar 7. Mai pune și 16 ale numarului de card.
Eu nu am reușit să rețin decat cele 7. Deci am memorie foarte buna, mai ales la numere. Dar poate și pentru că, avand cardul mereu la îndemână, nu are rost sa îmi incarc memoria cu ceva inutil. Dar, ușor de reținut nu e.

| VoidEternal a răspuns:

Suspicioasă fata de cine? Nu e mare lucru, și eu le introduc din memorie.

| haileewatson a răspuns:

Nu esti suspicioasa. Esti doar disperata ca pui aceeasi intrebare non stop. Crezi ca vine politia peste tine fiindca stii numarul cardului pe de rost?