| BogdanPunct a întrebat:

Buna Dimineata TPU.happy

Fac un mic apel la cei mai priceputi in domeniu.big grin
De doua zile ma "confrunt" cu o mica problema. De fiecare data in imi deschid calculatorul face Checking File System. Probabil stiu de ce face asta, dar intrebarea mea este de ce face asa de des si cum pot scapa de el. X_x

Multumesc anticipat.tongue

Răspuns Câştigător
| bennykid a răspuns:

Pai,problema este hard-diskul pe care ai windowsul pus, e pe cale sa se busheasca,i s-a stricat un volum probabil,asta e motivul pentru file checking asa des, deci ar trebui ori sa duci hardul la niste experti, sau daca te pricepi tu...sa folosesti un tool de adancime si sa repari volumul stricat, ori, cel mai simplu...inlocuieste hard diskul. funda? happy

4 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Deschide meniul start, apoi 'Run'. Inserezi comanda de mai jos si pe urma OK. In final, restart la calculator.
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager" /v "BootExecute" /t "REG_MULTI_SZ" /f

| Alexandro112 a răspuns (pentru Danιel):

Salut happy Am si eu aceeasi problema dar mie imi zice cand inserez HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager imi zice ca este ceva gresit poti sa ma ajuti?

| BogdanPunct explică:

@bennykid intr-adevar era pe cale sa moara HDD-ul. Am facut un Chacking total si s-a rezolvat problema. Multunmesc oricum.big grin

| ScorpionScream a răspuns:

Probabil nu mai ai memorie la PC si Windows-ul incearca sa -ti curete HDD. Dar este undeva in MyComputer, la properties.