| Argent_Britney_1999 a întrebat:

dupa parerea voastra ce telefon sa imi iau? Iphone 6s plus sau Samsung galaxy s7?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici unu, ambele sunt doar de fite atat, nici 1% din functi nu vei folosi, cumpara unu bun si ieftin sau cumperi nume sa fi cool, eu as alege Samsung a5 2016

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S7 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......dlmsj5.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand S7 pentru că e mai performant.

| KodrutZ a răspuns (pentru OnuOnulică):

... si imposibil de reparat. Plus ca ambele au probleme urite de tot cu display-ul, chiar si tinute in husa. Stiu asta din surse de la service, nu din auzite de pe net sau ca unul-doi prieteni au avut probleme. Bani aruncati aiurea...

| OnuOnulică a răspuns (pentru KodrutZ):

Niciodată nu am avut Samsung, dar trebuie să recunosc că e o firmă destul de bună. Eu întodeauna recomand LG pentru că numai telefoane de la LG am avut și am fost mulțumit.

| KodrutZ a răspuns (pentru OnuOnulică):

Nu exista "firma destul de buna" ci difera de la produs la produs. Samsung au comis-o grav cu ultimele update-uri de soft, incearca sa forteze lumea sa cumpere modelele de varf. LG au facut o miscare foarte interesanta cu LG G5, insa din pacate au avut multe modele in trecut care le-au adus un renume cam nasol. Cel mai bine te duci in vizita pe la cateva amaneturi si vezi ce gasesti pe acolo. Sa cumperi telefoane noi la preturile de pe piata romaneasca... bani aruncati in vant.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

S7

| Jager a răspuns:

Daca ai banii necesari, cumpara S7. Are camera mai performanta.
Dupa nume, cred ca esti fata, 99' poate si la liceu, unde intervine popularitatea. Daca stau si ma gandesc, Iphone-ul dă mai bine estetic.
Dar daca vrei selfie-uri bune si un telefon performant, mergi pe S7.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jager):

Daca popularitatea in liceu se face pe baza aifonului, atunci cu siguranta esti in gasca gresita.

| Jager a răspuns (pentru KodrutZ):

Inseamna ca nu stii ce se intampla in jurul tau, nu?
Iphone-ul, si nu "aifonul", mereu va da un ton de popularitate mereu pentru ca majoritatea vedetelor folosesc telefoane Apple.
Oricum, niciodată nu ar trebui sa fie comparate IPhone ul cu Samsung, din cauza structurii softului. S7 edge cu 4 gb ram se deschide mai greu fata de un IPhone cu 2gb ram. Deoarece ios ul e mult mai fluid si rapid. Fata de android ce e umplut de aplicatii pe care nu le folosesti, de asta se pun atâția rami.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jager):

Mdah, vedete. Trendsetteri. Influenceri. Sper sa prind ziua cand o mare vedeta de-asta pe val o sa se sinucida in direct si macar cateva zeci de mii de imbecili o sa ii urmeze exemplul. Legat de soft, ai dreptate in mare. Mai e si aspectul ca Apple foloseste iOS ca o platforma de muls bani de la idioti. Androidul poti sa il aranjezi singurel sa se miste mai ok, doar ca cere un pic de bataie de cap. Pacat ca Firefox OS nu a intrat pe felie cum ar fi meritat. E ceva intre, dar l-au abandonat. Eu o sa raman cu Firefox OS pana imi crapa telefonul de tot, e chiar foarte ok (ZTE Open C).

| Cedry2k8 a răspuns:

Ia-ti 6S, nu 6S Plus ca e prea mare.
Ambele telefoane sunt foarte puternice, dar S7 e mai bun la unele capitole decat iPhone-ul. Dar 6S sau 6S Plus arata mult mai bine.
Eu zic sa-ti iei S6 sau iPhone 6, sunt de ajuns pentru o fata, ca doar n-o sa faci multi-tasking cu 50 de aplicatii. O fata mai mult de Facebook, Messenger, Whatsapp, SnapChat, Instagram si inca vreo 3-4 aplicatii nu cred ca foloseste, si S6 sau iPhone 6 sunt si ele foarte puternice, de ajuns pentru aplicatiile de mai sus.

| Elena_Stanciu_Andra_1992 a răspuns:

Iphone 6s plus, am și eu tot la fel...Este foarte bun!